search.noResults

search.searching

note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
// BONUS ONLINE-ONLY COVERAGE // BONSPIEL RESULTS


Women’s Gloamin’ Bonspiel Jan. 6-7, 2018 // Chicago Curling Club


PLACE


1EW–London Highland (Ontario)


1ERU–Milwaukee TEAM


Mary Thomas, Nancy Lizmore, Karen Weldon, Ellen Kerr


Lisa Graff, Joanne Moll, Kate Wolter, Lauren Schreiner


2EW–Bowling Green Mary Glowacki, Sharon Gargasz, Ruth Brown Lori Christman


2ERU–Columbus 3EW–Chicago 3ERU–Detroit 4EW–Chicago 4ERU–Chicago


Jen Paine, Erica Chambers, Christie Gellar, Valerie Dolence


Patty Hempel, Ellen Dickson, Laurie Longee, Julia Padvoiskis


Dawn Brauninger, Laura Call, Suzanne York, Susan Defi lippo


Jen Geake, Susan Bennett, Christine Berzins, Sherryanne Robertson


Marilyn Wilson, Lisa Boland, Claire Potter, Tammy Myles


Serrano Memorial Junior ‘Spiel Feb. 9-11, 2018 // Chisholm (Minn.) Curling Club


PLACE 1EW–Chisholm 1ERU–Curl Mesabi 2EW–Curl Mesabi 2ERU–Curl Mesabi


3EW–Chisholm 3ERU–Hibbing


1EW–Duluth 1ERU–Hibbing 2EW–Bemidji 2ERU–Bemidji 3EW–Chisholm 3ERU–Duluth 42 usacurl.org ))


TEAM Competitive Division


Katie Chamernick, Amelia Manner, Karlie Kintner, Brett Vesel


Hunter Paine, Bryce Schriber, Zane Stanaway-Ziegler


Austin Harvey, Andrew Bird, Cori Ringsred, Maggie Peterson


Brody Haavisto, Mat MacInnis, Jered Celley, Mia MacInnis


Jack Bryan, Jake Gierman, Kobie Zgonc, Nick Jordan


Hannah Stahl, Emily Marchetti, Grace Kearney Beginner Division


Alexa Van Loon, Ava Schapman, Maya Lisi, Clare Schapman


Hunter Carpenter, Cassidy Koski, Ben Molick, Rylie Forbird


Gracia Berg, Ava Michalechek, Brooklyn Saiger, Raelynn Trask


Alicia Quello, Halle Sanden, Jack Lundquist, Collin Schaefer


Courtney Anderson, Ava Baumgard, Tresa Baumgard, Gabby Kilian de Oliveira


Alexandra Risdal, Andres Fonseco Toussaint, Ahmad Rizgullah, Ignacio Guzman


57th International Mixed Bonspiel Jan. 26-28, 2018 // Cleveland Skating Club


PLACE


1EW–Ridgetown Golf & Curling Club (Ontario)


1ERU–Annandale (Ontario)


Consolation Winner– Cleveland


Consolation Runner-up–Roseland (Ontario)


2EW–Brantford Golf & Country Club (Ontario)


2ERU–Columbus 3EW–Mayfi eld 3ERU–Mayfi eld 4EW–Mayfi eld


4ERU–Golden Acres (Ontario)


5EW–Annandale (Ontario)


5ERU–Columbus TEAM


Doug Young, Sheila Young, Bill Humphrey, Theresa Humphrey


Ken Curtis, Lisa Stewart, Steve Stewart, Val Curtis


Roy Hulme, Mary Ann Hulme, Rick Hubbard, Annie Hubbard


Mark Kupco, Shawna Bezaire, Steve Brnardic, Janet Casey


Kirby Brown, Karen Moffat, Mark Moffat, Dianne Brown


David Van Deren, Chris Keller, Nic Sanders, Sara Sander


Bob Bellamy, Else Festersen, Roger Meredith, Debra Horn


Eric Johnson, Irina Khusid, Dale Barstow, Julia DiBaggio


Robb Borland, Jeannie Borland, Eddie Eigenbrodt, Julia Eigenbrodt


Tom Hebblethwaite, Susan Hebblethwaite, Paul Warriner, Julie Zaylor


Grant Farrer, Simone Vieira, Ian Ferrier, Cindy Farrer


Michael Pintar, Jen Paine, Jason Duke, Leeanne Chandler


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60