This page contains a Flash digital edition of a book.
2018 GRADUATING SENIORS


Kristelle Chanlam, SC of Central New Jersey Kristy Li, SC of San Francisco Kyla Hansen, Yarmouth Ice Club Laura Blumensaadt, Chicago FSC Lauren Garland, Lone Star FSC Lauren Lumpkin, Ozark FSC Lauren Mendez, Pines FSC Lauren Weinstein, SC of Boston Lauren Zukowski, Cutting Edge FSC Lauryn Larson, Border Blades FSC Leigh Anderson, Palmetto SC Lexie Devries, Northern Blades FSC Liesl Preece, Cottonwood Heights FSC Lily Epler, Individual member Lily Vanner, Roseville FSC Lindsey Przybylski, Crystal Ice FSC Lok-See Lam, Knickerbocker FSC Lorena Ananieva, Arcadia FSC Luke Richards, Roseville FSC Lyra Tomljanovich, North Jersey FSC Mackenzie Thomas, Hiawatha FSC Madeleine Urquiaga, Peaks FSC Madeline Lambert-Hoff stot, Lakewood Winter Club Madelyne Shea, Commonwealth FSC Madison Pankonin, Northern Lights FSC Maegan McElmeel, Northern Ice SC Maia Surendra, Yonkers FSC Malia Zoraster, Hawaii FSC Mana Blas-Mclean, Hiawatha FSC Margaret Trout, Denver FSC Maria Apud De La Fuente, Coyotes SC of Arizona Mattie Maguire, Dallas FSC Maureen Reinhardt, Lake Minnetonka FSC Meaghan Kelly, South Shore SC Megan Lenard, Scott Hamilton SC Melanie Migliorato, North Jersey FSC Melika Rabiei, Scott Hamilton SC Melinda Lu, Glacier Falls FSC Michael Viozzi, Rochester FSC Michaela Andrusko, Starlight Ice Dance Club Michelle Mastropasqua, North Jersey FSC Mirae Kim, Murray Silver Blades FSC Miranda Sullivan, Eagan Ice Crystals FSC Montana Grabowsky, Timberline FSC Morgan Hughes, Granite State FSC Morgan Yazdi, Pasadena FSC Myesah Choudhury, Central Illinois FSC Natalie Lischwe Mueller, Kansas City FSC Nicole Bizzano, University of Delaware FSC Nina Lansden, SC of New York Nina Olds, SC of Central New Jersey Olivia Linnartz, SC of Southern CT Olivia Luo, ISC of Indianapolis Olivia Sutton, Thomas Creek FSC Paige Giff ord, Northern Ice SC Paige Vruwink, Wisconsin Rapids FSC Rachel Kamp, Northern Ice SC Rachel Markowitz, SC of New York Rachel Pietsch, Northern Blades FSC Raynee Schuster, Wisconsin Rapids FSC Rebecca Nace, SC of Saugerties Rebecca Radzak, Mankato FSC Regan Horcica, Brazos Valley FSC Reilyn Intemann, FSC of Charlotte Riley Ostrinski, Alaska Assoc. of Figure Skaters Rosemary Gillam, Baltimore FSC


50 AUGUST/SEPTEMBER 2018


Sabrina Stinson, Orange County FSC Sabrina Yeung, Laurel Ridge SC Sabrina Young, Coyotes SC of Arizona Sadie Woodruff , Cleveland Ice Storm SC Samantha Degrandis, Genessee FSC Samantha Smoger, Atlantic City FSC Sarah Cvitkovich, Strongsville SC Sarah Hogan, Wagon Wheel FSC Sarah Ivan, Strongsville SC Sarah Thomas, Winchester FSC Sarah Weeks, SC of Hingham Savanna Bent, Gate City FSC Savannah Orozco, SC of Houston Selam Bellete, Essex SC of New Jersey Shayla Sarkela, Duluth FSC Shenika Plantegenest, Lansing SC Silvana Uribe, Detroit SC Sophia Hodowanec, Essex SC of New Jersey Sophia Verna, SC of Natick Sophie Calderwood, SC of Brunswick Sophie Pauly, Washington FSC Stephanie Carlson, Mankato FSC Stephanie Coauette, Northern Lights FSC Stephanie Saxe, Northern Ice SC Steven Fatzinger, Creve Coeur FSC Sydney Tyler, Center Ice of Oaks FSC Tammy Lloyd, Clinton FSC Tayah Hummel, Clinton FSC Taylor Gauthier, Escanaba Area FSC Tiff any Chiang, Orange County FSC Torrey Russell, Nashville FSC Trinity Tran, Binghamton FSC Valentina Plazas, Pines FSC Valeria Yushkevich, Los Angeles FSC Valorie Haddock, North County FSC Veronica Prause, Cleveland SC & Shaker FSC Victoria Bobowska, Center Ice of Oaks FSC Victoria Hathaway, Connecticut SA Victoria Mathews, Glacier Falls FSC William Thorne, Starlight Ice Dance Club Zoe Atkins, Greater Grand Rapids FSC


BRONZE LEVEL


Abigail Peevers, St. Louis FSC Abigaile Stanton, Rockford SC Addison Billion, Fulton FSC Alexandra Liever, Point Mallard FSC Alyssa Ardai, Wilmington FSC Angelique Thomas, SC of New York Anna Fiscarelli-Mintz, Washington FSC Ashlee Darrow, Binghamton FSC Breanne Layton, Cottonwood Heights FSC Britta Tengesdal, Valley FSC Callie Barnas, New Edge FSC Camie Clark, Iron Mountain SC Camila Ocasio, Pines FSC Cassie Doyle-Hines, Baltimore FSC Chantel Phipps, FSC of Memphis Charlotte Fusco, Shaker FSC Charlotte Waldron, Miami SA Christie Miller, Southgate FSC Delaney Morse, Janesville FSC Elizabeth Casson, Springfi eld FSC Elizabeth Jacobs, Binghamton FSC Emily Sulkey, Farmington Hills FSC Emily Welch, Livonia FSC


Emma Fay, Star City FSC Emma Henri, Wyandotte FSC Floriana Ghitea-Chis, Portland Ice SC Freya Birkas-Dent, Saratoga Springs FSC Gabrielle Sudilovsky, Shaker FSC Hallie Vernon, Mentor FSC Hannah Bousselaire, Alaska Assoc. of Figure Skaters Hannah Carter, Garden City FSC Hannah Fuller, Christmas Brook FSC Holly Ross, Bolton FSC Jasmine Sawyer, Barre FSC Jocelyn Steele, Columbus FSC Joy Greely, Crystal Ice FSC Julia Kuchnio, University of Delaware FSC Kaitlyn Martin, Hollydell FSC Kaitlyn Thompson, Lake Region FSC Kassidy Wigand, Escanaba Area FSC Kelsey Oneill, Warwick Figure Skaters Kiana Webie, Lakeland FSC Kimberly Ferguson, Washington FSC Korinna Hylen, Jordan Valley FSC Krishna Kumar, Colorado SC Kristen Schiltz, Tidewater FSC Kristina Hatch, Colonial FSC Lauren Resch, Springfi eld FSC Lauren Rosendahl, Rhinelander FSC Lilia Geis, Crystal Ice FSC Macey Staff , Southport SC Madelyn Okruhlik, Brazos Valley FSC Madison Harrington, Southern New Hampshire SC Maggie Connell, St. Peters FSA Manpriet Thomas, Brooklyn FSC Maria Larose, St. Clair Shores FSC Meenal Khandaker, Hayden FSC Moranda Johnson, Livonia FSC Morgan Kohl, Watertown FSC (SD) Morgan Kronforst, Manitowoc County FSC Morgan Reeder, Triangle FSC Nathaniel Clauss, Individual member Rachel Carver, Frederick FSC Rachel Gillette, Pittsfi eld FSC Rebecca Hickman, Capital Classics FSC Rebekah Redwine, New England SC Sadie Mortenson, Albert Lea FSC Sara Randall, Hudson-Mohawk FSC Sarah Fasanaro, North Jersey FSC Sarah Ko, Orange County FSC Selina DeGolier, Three Rivers FSC Sevrina Tekle, Georgia FSC Shandi Peitsch, Rhinelander FSC Shirin Soleimany, Great Neck FSC Sidney Fasnacht, Mankato FSC Solveig Staff ord, Owatonna FSC Sophie Rotenier, SC of New York Stella Brown, Kent Valley FSC Stephanie Krause, SQSA Parade Suparnamaaya Prasad, Tidewater FSC Sydney Lum, SC of Nevada Talyn Sowin, Fond du Lac FSC Valeria Valdes, Desert Ice SC of Arizona Whitney Weiss, Queen City FSC Zoe Nabozny, Livonia FSC


HONORABLE MENTION Alexandra Karda, Wagon Wheel FSC


+ +


+ +


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52  |  Page 53  |  Page 54  |  Page 55  |  Page 56  |  Page 57  |  Page 58  |  Page 59  |  Page 60  |  Page 61  |  Page 62  |  Page 63  |  Page 64  |  Page 65  |  Page 66  |  Page 67  |  Page 68  |  Page 69  |  Page 70  |  Page 71  |  Page 72  |  Page 73  |  Page 74  |  Page 75