search.noResults

search.searching

note.createNoteMessage

search.noResults

search.searching

orderForm.title

orderForm.productCode
orderForm.description
orderForm.quantity
orderForm.itemPrice
orderForm.price
orderForm.totalPrice
orderForm.deliveryDetails.billingAddress
orderForm.deliveryDetails.deliveryAddress
orderForm.noItems
IN MEMORIAM 1930s


Helen M. Leitenstorfer (BS ’30, MA ’38) Maurice P. Avery Jr. (DDS ’32) Edward J. Connelly (PhB ’33) James Colvin (PhB ’34) Mary (Garrity) O’Brien (MUND ’34) Evangeline M. (Cohan) Binkley (MUND ’36) Josephine M. Gray (MUND ’36) Lauretta Hagen (BA ’36) Mary (Wortell) Rosenthal (PhB ’36, MSW ’57) Mary Joyce Conerty (MUND ’37) Ruth D. (Kohl) Guilfoyle (MUND ’37) Edythe McNally (MUND ’37) Dorothy D. (Sigman) Michaels (MUND ’37) Rose M. (Ippolito) Brown (JD ’38) Virginia (Newell) Condon (MUND ’38) Eugene F. Griffin (BA ’38, MEd ’49) Patricia M. (Haran) Lentz (MUND ’38) Shirley (Brice) Lynch (MUND ’38) Virginia R. (Reilly) McMullen (MUND ’38) Algenia M. (Lynch) Ogorman (MUND ’38) Mary Catherine Schlenk (’38) Mary T. (Jagor) Goluska (MUND ’39) Norbert J. Hruby (BS ’39, MA ’41, PhD ’51) Russell C. Koepke (PhB ’39) Lourdes Mackey McDermott (MUND ’39) Laura A. (White) Theis (MUND ’39) Elinor A. (Hillenbrand) Walter (MUND ’39)


1940s


Harold W. Boedeker (BSC ’40) Julius Breit (BS ’40) Paul M. Einsweiler (BA ’40) Lois F. J. (Flynn) McGoldrick (MUND ’40) Clare F. (Anderson) Shea (MUND ’40) Robert J. Stell (BS ’40) Loretta T. (Lynch) Tibor (MUND ’40) James R. Zvetina, MD (BS ’40) Paul H. Brown (DDS ’41) Robert A. Esser, MD (BS ’41) Vincent S. Hayes (BS ’41) Marjorie (Cressey) Hollis (MUND ’41) Thomas A. Lombardo (MD ’41) Harold H. Readel (DDS ’41) Adeline L. Gladziszewski (PhB ’42) Margaret M. (Linnehan) Spellman (MUND ’42) Wah Tim Chock (MD ’43) Elsie M. (Maxwell) Hamm (BS ’43) John P. McAuliffe (PhB ’43) E. Burke Scagnelli (MD ’43) Gregory Sebastian (BA ’43, MA ’51) Francis A. Brackin (MA ’44) Hyman A. Liebowitz (DDS ’44) Archibald D. McCoy (MD ’44) Jane L. E. (Lyons) Moulder (MUND ’44) John C. Watts (MD ’44) Marian Morton (BSN ’45) Eugene M. Narsete (MD ’45) William G. Bagnuolo (MD ’46) John W. Lohman (DDS ’46) Robert M. Unger (DDS ’46) James F. Conter (BSC ’47) Edward R. Garrity Sr. (MD ’47) Virginia M. Healy (MUND ’47) Patricia Lynn (MUND ’47) James J. McWilliams (MA ’48) Richard M. Rosenfelder, S.J. (MSA ’48) Dorothy S. Scott-Milke (MUND ’48) Mary K. (Tentigner) Erbach (MUND ’49) Bernice C. Fabian (MSW ’49) Gloria (Volini) Heffernan (MUND ’49, MD ’52) Josephine M. (Basile) Hohl (MA ’49) Francis I. Lavin (BS ’49, MD ’53)


William E. Kennedy (BBA ’49) Philip J. Kuhn Sr. (BSC ’49) Clifford M. Wilk (DDS ’49)


1950s


Salvatore A. Certo (MD ’50) Richard J. Driscoll (BS ’50, MA ’51) James E. Hoppers (DDS ’50) John J. Lennon (BSC ’50) Richard D. Liss (MSA ’50) N. Gregory Neybert (BSC ’50) Martin Rubinstein (BSC ’50) Elinor (Kokesch) Shaw (MUND ’50) Richard T. Sikes (BA ’50, JD ’57) James J. Socha (BSC ’50) Hilda B. Thornton (MA ’50) Paul R. Traubert (DDS ’50) Charles F. Trauth (BSC ’50) Jean (Harvey) Vanderbosch (MUND ’50) Benedict C. Antonowich (BSC ’51) Caroline E. (Prom) Brink (MA ’51) Anton F. Klobuchar Jr. (JD ’51) Charles L. Avery (DDS ’52) Alton J. Backs (MD ’52) George B. Blake (BSC ’52) John M. Duffy (BA ’52, JD ’54) Louie Gratch (MEd ’52) Matthias H. Hoffman (MA ’52) Paul C. Wilson (MD ’52) John G. Baranko (DDS ’53) Anne M. (Bushbaum) Broderick (BS ’53) Gina M. Glick (MUND ’53, MD ’56) Helen Hirsh (PhB ’53) Antoinette (Basile) Oyler (MA ’53) Mary F. E. (Fellegi) Udelhofen (MUND ’53) Donald D. Walter (DDS ’53) Joseph B. Cunningham (DDS ’54) Dorothy A. (Fellegi) Jans (MUND ’54) Cecile H. Mack (MEd ’54) Frederick J. Newirth (MD ’54) Helmut Strauss (JD ’54) Melita (Lynch) Stroth (MUND ’54) Rosemary (Bocamp) Sullivan (MUND ’54) James Edward Wack (MD ’54) Agnes (Heffernan) Atwood (BS ’55) Sonja K. Becvar (MEd ’55) Louis B. Bray (MD ’55) Patrick E. Callaghan (MD ’55) Mary Eklund (BS ’55) Thomas G. Langenfeld (BA ’55) Francis Marinangeli (DDS ’55) Joseph W. Miller (MD ’55) William B. Snow (BSC ’55) Salvatore Didato (PhD ’56) John P. Howard (BS ’56, MD ’60) Guy F. Keefer Jr. (BSC ’56) Virgil H. Voss (MD ’56) Dorothy M. (Haley) Arvidson (MUND ’57) Janie Francis Back (MUND ’57) Mary M. Devitt (MUND ’57) Paul S. Gerding (BS ’57) Veronica Grennan (MSIR ’57) Charles H. Hoffman (DDS ’57) Bobbye W. (Weaver) Mardis (MSW ’57) Walter E. Marek (DDS ’57) Samuel A. Marotta (BA ’57, MA ’59) Alfred W. Marks (MD ’57) John V. Pizzato (BSC ’57) Geraldine L. Westerberg (MA ’57) Joseph R. Weil (BA ’57, MA ’62) William C. Binzer (DDS ’58) Beatrice V. Chidekel (MEd ’58, EdD ’61) Michael E. Doherty (MA ’58)


Margaret M. Dorigan (MUND ’58) Peter T. Eckroth (MEd ’58) Harriet Holles (MUND ’58) Jane King (BSN ’58) Gerald F. Loſtus (MD ’58) Daniel T. Miyasaki (DDS ’58) Marguerite T. (Molitor) Sutor (MUND ’58) Gerald R. Blake (DDS ’59) Edith M. Godar (PhD ’59) Michael J. Metzger (BSC ’59) Pat Perko (MUND ’59) Mary Anne (Piper) Sullivan (MUND ’59) John C. Tevenan (BSC ’59)


1960s


R. Claire Callan (MA ’60) John J. Gaydos (JD ’60) Arthur McZier (BSC ’60) Bernard J. Smith (BSC ’60) Elaine C. (Wojtarowicz) Thurau (MUND ’60) Sr. M. Lydia Toporek (BSEd ’60) Richard E. Urchell (BBA ’60) Joanne (Roman) Welton (BS ’60) Ronald N. Errico (DDS ’61) Dolores M. (Gaffney) Kissane (MUND ’61) Michael J. Krylowicz (BS ’61) William J. Martin (JD ’61) Thomas W. Murphy (BS ’61) James L. Sandner (BBA ’61) Anthony A. Spagnolo (MD ’61) James J. Szwed (BS ’61) John R. LeMire (MD ’62) Gregory J. Matz (MD ’62) H. Gordon Osser (MDS ’62) James M. Sammons (JD ’62) Beatrice E. (Meko) Sieber (BSN ’62) James B. Sloan (JD ’62) John F. Toole (BS ’62) Edwin S. Watts (MD ’62) Edward A. Wojcik (MD ’62) Marian A. Alich (BSN ’63) Paul F. Frymark (DDS ’63) William F. Gardiner (BS ’63) Teresita Partin (EdD ’63) Dolores Mary (Baker) Rokos (’63) John F. Sullivan (DDS ’63) Margaret J. (Murphy) Anderson (MEd ’64) Gary G. Bluemink (MD ’64) John C. Cronin (MD ’64) Robert J. Ketelaar (MD ’64) Lenora T. Maier (MA ’64) Keith B. Myles (BBA ’64) Mary K. (Janco) Rapp (BS ’64) Frances Schaeffer (MUND ’64) Anthony W. Summers (BS ’64) Vincent E. Villinski (BBA ’64) Dainis Zelenko (BS ’64) Marion Butler (BBA ’65) Dorothy M. Carton (MUND ’65) John E. Houlihan (BA ’65, MBA ’73) James W. Kennedy (JD ’65) William D. Matviuw (MD ’65) Dennis J. McDonnell (BS ’65) Mary Lou Prichard (MUND ’65) Cleighton T.C. Wong (DDS ’65) Charles J. Hall (BA ’66) Bernard E. Namovic (BBA ’66) Agatha Niebrugge (MA ’66) Rosemary Shaughnessy (MUND ’66) Michael C. Wiedel (BA ’65, JD ’66) Francine D. Fetyko (MUND ’67) John D. Martin (DDS ’67) John J. Millette (BBA ’67)


46 LOYOLA UNIVERSITY CHICAGO


Page 1  |  Page 2  |  Page 3  |  Page 4  |  Page 5  |  Page 6  |  Page 7  |  Page 8  |  Page 9  |  Page 10  |  Page 11  |  Page 12  |  Page 13  |  Page 14  |  Page 15  |  Page 16  |  Page 17  |  Page 18  |  Page 19  |  Page 20  |  Page 21  |  Page 22  |  Page 23  |  Page 24  |  Page 25  |  Page 26  |  Page 27  |  Page 28  |  Page 29  |  Page 30  |  Page 31  |  Page 32  |  Page 33  |  Page 34  |  Page 35  |  Page 36  |  Page 37  |  Page 38  |  Page 39  |  Page 40  |  Page 41  |  Page 42  |  Page 43  |  Page 44  |  Page 45  |  Page 46  |  Page 47  |  Page 48  |  Page 49  |  Page 50  |  Page 51  |  Page 52